Україна найближчим часом завершить розробку 9 Планів управління річковими басейнами: наступний етап – проведення стратегічної екологічної оцінки документів

31/10/2023 : 9:50

Міндовкілля вже розробило 9 Планів управління річковими басейнами в Україні. Йдеться про басейни річок Приазов’я, Причорномор’я, Дунаю, Дністра, Дніпра, Дону, Південного Бугу, Вісли, а також Криму. 

Ці документи стануть “дорожніми картами”, як на практиці покращити якість поверхневих та підземних вод. Вони допоможуть оцінити стан українських водних ресурсів, у тому числі внаслідок впливу військових дій,  а також визначити шляхи досягнення «доброго» стану вод». 

Плани управління річковими басейнами також дозволять Україні виконати свої євроінтеграційні зобов’язання та гармонізувати свою водну політику з Водною рамковою директивою ЄС. 

Відтак розроблені проєкти документів та звіти про їхню стратегічну екологічну оцінку будуть оприлюднені вже на початку наступного року. 

Далі за встановленими дедлайнами:

  • 6 місяців триватиме громадське обговорення;
  • до 1 серпня 2024 року ПУРБи мають бути затверджені Урядом.

Наразі оголошено тендер на підготовку стратегічної екологічної оцінки для 9 Планів управління річковими басейнами в Україні. 

Технічне завдання можна завантажити: https://bit.ly/3MoZ0Ds

Кінцевий термін подання технічної та фінансової пропозиції – 10 листопада 2023 року до 19:00 за київським часом.