Великий інфраструктурний проєкт у рамках реформи управління відходами буде реалізований на Полтавщині

03/11/2023 : 9:10

Міністр Руслан Стрілець спільно з головою Полтавської обласної військової адміністрації Філіпом Проніним та керівниками Лубенської, Кременчуцької, Полтавської та Кобеляцької громад підписали Меморандум про взаємодію щодо розбудови інфраструктури управління відходами.

«Чотири заводи у цих громадах дозволять логістично “покрити” сміттєпереробкою всю Полтавщину. Вони застосовуватимуть одразу декілька сучасних технологій обробки – переробку органічних відходів з подальшим виробництвом біометану, глибоке сортування з виділенням ресурсоцінних матеріалів тощо. Орієнтовно потужності зможуть переробляти до 500 тис. тонн відходів на рік», – повідомив Руслан Стрілець.

За словами Руслана Стрільця, вартість такого проєкту – близько 120-130 млн євро. Наразі вже тривають перемовини з європейськими та американськими партнерами.

«Наша спільна мета – запустити процеси створення у регіоні сміттєобробного кластера, який вирішить проблеми з відходами. За даними ОВА, щороку в області утворюється близько 280 тисяч тонн твердих побутових відходів. Розпочата реформа дає нам таку можливість. Євроінтеграційний рамковий закон “Про управління відходами” відкриває двері інвесторам та створює умови для створення в Україні сучасної сміттєпереробної інфраструктури», – зазначив Руслан Стрілець.

На Полтавщині заводи можуть запрацювати вже за декілька років. Для цього є необхідне підґрунтя. Тож будуємо нову європейську Україну – з чистого аркуша, розчищаючи наші землі від сміття.