Сьогодні 256 народних депутатів підтримали у другому читанні законопроєкт № 8410, який вдосконалює норми чинного Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».
“Це дасть змогу пришвидшити повоєнне відновлення України та стимулювати розвиток бізнесу з урахуванням довкіллєвої складової. Процедура стане зручнішою, доступнішою та швидшою”, – коментує Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.
Коротко, що зміниться:
- Цифровізація та спрощення;
- Скорочення строку проведення з 216 до 67 днів;
- Громадські слухання під час дії воєнного стану проходитимуть у форматі відеоконференцій;
- Адресне інформування про всі етапи процедури кожного підписника в реєстрі.
Також народні депутати 259 голосами підтримали поданий Президентом України Володимиром Зеленським законопроєкт №0208 про ратифікацію Конвенції про безпеку в застосуванні хімічних речовин на виробництві №170.
Важливе рішення для побудови нової системи хімічної безпеки в нашій країні.
За словами Міністра:
- В Україні використовується близько 70 тисяч різних хімічних речовин. Щороку в обіг надходить майже 1 500 речовин.
- На території нашої країни знаходиться більше 1 тис. об’єктів, які використовують у своїй діяльності близько 5 тис. тонн хлору та 213 тис. тонн аміаку.
Україна підписала Конвенцію ще у 1990 році, але з того часу жодних юридичних дій щодо її ратифікації не було здійснено. Сьогодні парламентарі виправили ситуацію.
“Тепер ми зможемо привести свої стандарти хімічної безпеки у відповідність до найкращих міжнародних практик, підвищити імідж нашої держави. А головне – знизити ризики, пов’язані з хімічними речовинами, які використовуються в Україні. Захистити наше довкілля та наших людей”, – зауважив Руслан Стрілець.