
Мета зустрічі — огляд програм та ініціатив, що реалізуються за підтримки міжнародних партнерів. Учасники також детально обговорили потреби України у подальшій підтримці для подолання екологічних викликів та адаптації до зміни клімату. Важливим аспектом дискусії стало забезпечення синергії між різними ініціативами, що дозволить залучати міжнародну підтримку максимально ефективно.
Учасники Секторальної робочої групи обговорили поточну міжнародну технічну допомогу у сфері довкілля та зміни клімату. Окрему увагу приділили потенційним напрямкам співпраці та механізмам, які забезпечать найбільш ефективне використання залучених ресурсів.
Наразі Міндовкілля активно готується до двосторонньої зустрічі з Єврокомісією в межах переговорного розділу 27 «Довкілля та зміна клімату», яка запланована на 16-20 червня у Брюсселі.
“Підготовка до двосторонньої зустрічі – комплексний і кроссекторальний процес”, – зауважила Ольга Юхимчук. Адже позиції, про які йдеться в цьому розділі, стосуютьсябагатьох сфер і, відповідно, міністерств та структур. Пані Юхимчук високо оцінила координацію між відомствами і додала, що до зустрічі у Брюсселі підготовлено понад 70 презентації, більшість з яких розробило саме Міндовкілля.
Нагадаємо, що ця робоча група діє у межах трирівневої системи координації міжнародної технічної допомоги. Секторальну робочу групу з питань довкілля, клімату та зеленого переходу співочолюють Міндовкілля, Програма розвитку ООН та Посольство Швеції в Україні. Друга зустріч Групи зібрала представників різних українських установ, Представництва Європейського Союзу в Україні, дипломатичних установ іноземних держав та експертів з міжнародних організацій.