В урочистому засіданні Координаційної Рамсарської ради, яке було приурочене до Всесвітнього дня водно-болотних угідь, взяли участь понад 110 членів ради, представників наукових і природоохоронних установ і організацій.
Засідання відкрив голова ради Павло Іванов директор Департаменту природно-заповідного фонду та біорізноманіття Міндовкілля, який окреслив ситуацію щодо збереження водно-болотних угідь міжнародного значення в Україні та загроз, які існують на шляху їх збереження:
«Серед основних загроз стану водно-болотних угідь, дія яких посилилася та поширилася протягом останнього року, є вплив збройної агресії російської федерації проти України. На виконання Резолюції Рамсарської конвенції, яка констатує цей вплив і визначає необхідність його оцінки, минулого 2024 року до України прибула група міжнародних експертів-консультантів, участь яких суттєво розширила спектр свідчень про нанесену російською агресією шкоду водно-болотним угіддям та природі України в цілому. За попередніми оцінками під дію такого впливу підпадають 48 з 50 водно-болотних угідь міжнародного значення».
Питання впливу війни на Рамсарські угіддя були також висвітлені у доповідях щодо конкретних угідь, які перебувають під окупацією та на лінії фронту.
![](https://mepr.gov.ua/wp-content/uploads/2025/02/WhatsApp-Image-2025-02-05-at-15.45.05-1019x1024.jpeg)
У ході засідання були розглянуті питання підведення підсумків імплементації Рамсарської конвенції у попередні три роки та подання відповідного національного звіту до Секретаріату Конвенції, пропозиції змін до законодавства для створення відповідних механізмів управління водно-болотними угіддями та забезпечення розвитку національного законодавства у відповідності до вимог Конвенції, питання збереження торфовищ та розвитку палюдикультури на півночі України.
Приємною складовою засідання став розгляд пропозицій щодо надання міжнародного статусу двом водно-болотним угіддям.
Члени ради відмітили позитивний прогрес у погодженні заінтересованими органами проєкту розпорядження Кабінету Міністрів України «Про погодження надання водно-болотному угіддю «Гирло річки Прип’ять» статусу водно-болотного угіддя міжнародного значення» в межах Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника та розглянули і підтримали нову пропозицію щодо надання водно-болотному комплексу на річці Супій статусу водно-болотного угіддя міжнародного значення.
За результатами засідання прийнято відповідні рішення, зокрема щодо необхідності удосконалення нормативно-правових актів для забезпечення виконання вимог Рамсарської конвенції, збереження торфовищ, оцінки впливу воєнних дій на водно-болотні угіддя та оновлення їх інформаційних описів, а також збільшення кількості та площ водно-болотних угідь міжнародного значення в Україні.