Відходи руйнації в Україні вже можна порівняти з кількістю твердих побутових відходів, що в середньому утворюються в країні за рік

10/02/2023 : 14:36

Значна частина з них може бути використана для подальшої відбудови країни. 

На цьому наголосив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець під час селекторної наради щодо швидкого відновлення України, що відбулась під головуванням Прем’єр-міністра України за участі начальників обласних військових адміністрацій.

Серед обговорених питань – ситуація з відходами руйнації на Київщині, Житомирщині, Сумщині та Чернігівщині. 

“Обсяг відходів руйнації в Україні через військову агресію рф вже можна порівняти з кількістю твердих побутових відходів, що в середньому утворюються в країні за рік. А це близько 10-12 млн тонн. Хоча звичайно, остаточні цифри зможемо назвати лише після звільнення всіх наших земель від окупантів”, – наголосив Руслан Стрілець. 

За його словами, Уряд вже встановив чіткий алгоритм, що і як робити з такими відходами. Тож важливо, щоб регіони правильно організували цю роботу. Міністр навів приклад Київщини, яка першою пілотно взялася за виконання затвердженого Кабміном порядку поводження з відходами руйнації. ОВА було облаштовано 62 тимчасових майданчики для складування таких відходів. Наразі з них використовується 48. Тут вже розміщено 144 тис. тонн відходів війни. 

Механізм працює наступним чином: громади звозять відходи руйнації у місця тимчасового складування, де далі відбувається їх сортування, виокремлюються небезпечні, будівельні відходи тощо. Будівельні відходи подрібнюють для повторного використання. 

“Якісна організація робіт на Київщині сприяла залученню міжнародних партнерів, які готові допомагати із сучасними технологіями, обладнанням, впровадженням конкретних рішень”,– зауважив Міністр. 

Очищення територій від відходів війни триває і на інших деокупованих територіях. 

“Ми зі свого боку готові допомагати регіонам, підказувати та синхронізувати зусилля. Так, Міндовкілля постійно веде перемовини з міжнародними партнерами щодо надання Україні необхідної допомоги – пересувних дробарок будівельних відходів, обладнання для фактичного розбору та сортування тощо. Адже наша мета, щоб відходи руйнації не поїхали на полігон, а були раціонально використані під час відновлення нашої країни. А воно неодмінно буде і буде масштабним”,– зазначив Руслан Стрілець.