Відновлена Україна має працювати за стандартами ЄС. Екологічна модернізація сьогодні – це наш доступ до європейських ринків завтра

24/05/2024 : 10:21

Про це Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець заявив під час зустрічі з представниками бізнесу у Торгово-промисловій палаті України.

“Україна сьогодні демонструє позитивну динаміку прогресу у впровадженні європейських реформ. І ці реформи мають бути не тільки закладені в нашому законодавстві, а й інтегровані у всі сфери життя. І в цьому велика частка відповідального бізнесу. Жодна реформа, жодні зміни не можуть співіснувати з таким явищем, як правовий нігілізм. Це те, що зробило ЄС брендом: брендом дотримання законодавства, брендом чистих вулиць, брендом відповідальності у сплаті податків, брендом чистого довкілля. Наші довкіллєві реформи зроблять нас частиною цього бренду”, – зазначив Руслан Стрілець.

У фокусі розмови були реформи:

  • Кліматичної політики. Рамковий кліматичний закон подано на розгляд Кабінет Міністрів України. Він нерозривно пов’язаний зі Стратегією формування та реалізації державної політики у сфері зміни клімату на період до 2035 року. Важливий крок для бізнесу та держави – підготовка до СВАМ. І ми вже планомірно демонструємо ЄС готовність до його запровадження.
  • Управління відходами. Продовжуємо трек після прийняття рамкового закону. На черзі – подання на розгляд Уряду та прийняття Верховна Рада України законопроєктів про відходи видобувної промисловості, відходи електричного та електронного обладнання, про упаковку та відходи упаковки тощо.
  • Зменшення та контролю промислового забруднення. Законопроєкт 6004-д готується до другого читання. Він впроваджує інтегровані підходи до видачі дозволів, а також найкращі доступні технології та методи управління. Це обов’язкова умова вступу до ЄС. І це частина наших зобов’язань для отримання фінансової підтримки в рамках Ukraine Facility.
  • Екологічного контролю. Інспекція не має бути “батогом”, який женеться за бізнесом. Наша запропонована модель – перехід від системи точкового контролю  підприємства до щоденного моніторингу та збереження природних екосистем.
  • Цифровізація. Прозорість процесів між бізнесом та державою – пріоритет. Працює наша платформа “ЕкоСистема”, яка покликана зробити процеси максимально прозорими за принципами paperless та peopleless. Маємо ряд пропозицій від бізнесу щодо розвитку “ЕкоСистеми” і спільно працюємо над цифровими рішеннями.

“Дякую Геннадію Чижикову та Торгово-промисловій палаті України за можливість поспілкуватися з бізнесом. Лише спільними зусиллями ми можемо втілити задумане”, – наголосив Руслан Стрілець.