Вітаємо нацпарк “Бузький Гард” з 15-річчям!

30/04/2024 : 13:50

30 квітня у 2009 році указом Президента був створений НПП “Бузький Гард” для збереження, відтворення і раціонального використання унікальних природних та історико-культурних комплексів басейну Південного Бугу.

Парк має унікальний природний ландшафт завдяки скелям, каньйонам та порогам річок Південний Буг, Мертвовід та Велика Корабельна, де збереглися заплавні та байрачні ліси серед степу.

У Бузькому Гарді налічується понад 1000 видів рослин, серед яких рідкісні смілка бузька, гвоздика бузька, вишня Клокова, мерингія бузька, тюльпан бузький, ковила гранітна та багато інших. А також цінні представники фауни: полоз лісовий, видра річкова, марена дніпровська, орел-карлик, підорлик малий, ящірка зелена та інші.

Територія парку багата археологічними пам’ятками з часів палеоліту (30 тис. років до н. е.) до раннього середньовіччя. Це також історичні ландшафти Запорізької Січі з рештками споруд та багатьма пам’ятками, які вважаються визначними місцями України. 

Відомі також урочище та поріг Гард – природні території, які мають історичну цінність та дуже популярні серед туристів. Зокрема, через те, що у Бузькому Гарді знаходиться одна з найкращих у Європі природних трас для водного слалому та скеледроми серед мальовничих краєвидів. Щорічно тисячі відвідувачів приїздять до парку для відпочинку, оздоровлення та позитивних вражень.

Вітаємо з Днем народження перлину зеленого туризму України та осередок природи, де завжди можна віднайти духовну рівновагу та спокій! І бажаємо парку “Бузький Гард” процвітання та розширення!