Вітаємо нацпарк “Нобельський” з 5-річчям! 

11/04/2024 : 10:10

11 квітня 2024 року своє 5-річчя відзначає мальовнича озерна місцевість Полісся – Нобельський національний природний парк. Його територія об’єднує 7 річок та 12 озер, серед яких і найбільше озеро Рівненщини – Нобель. Загалом на території парку зустрічаються 70 рідкісних видів фауни та 17 видів рідкісної флори.

Озеро Нобель – це місце зупинки перелітних водоплавних птахів та місце проживання для 26 видів риб. Завдяки цьому воно дуже популярне серед відпочивальників та рибалок. 

Також на території нацпарку розташоване не менш цікаве водно-болотне угіддя міжнародного значення – «Заплава річки Прип’ять», яке охороняється Конвенцією про водно-болотні угіддя. На просторах угіддя можна зустріти 34 види рідкісних птахів, 15 видів рукокрилих та різноманітних червонокнижних видів тварин: видру річкову, норку європейську, лося європейського. А також у водоймах мешкають рідкісні вугор європейський, карась звичайний, минь річковий та в’язь звичайний.

Ще одним цікавим місцем Нобельського НПП є Район Трьох озер – водний каскад з трьох розташованих по сусідству озер, з усіх сторін оточений лісами, багатими на дикороси. Озера цього району багаті на рибу та мають значні поклади сапропелю, який використовується у грязелікуванні.

Окрім цього, на території Нобельського збереглися й природні ліси у заплавах Прип’яті й Стоходу: багаті на ягоди й гриби, без людського втручання. А також німецькі фортифікаційні споруди – туристичний об’єкт для любителів воєнної історії. Це бетонні укріплення часів Першої світової війни, розташовані на піщаній дюні в заплавах річки Стохід. Самі дюни – унікальне явище післяльодовикового періоду, яке майже не має рослинного покриву.

Не менш мальовничим є древнє городище села Нобель – археологічна пам’ятка початку XI ст. Це насипне узвишшя у північно-східній частині півострова, урочище під назвою «Церковна гора», на якому збудовано цегляну православну церкву. З нього гарно проглядається річка Прип’ять, яка протікає через озеро Нобель.

У нацпарку “Нобельський” панує особлива атмосфера, де відчувається справжня сила живої природи. Для відвідувачів працівники парку проводять водні подорожі, сплави, тематичні екскурсії із зупинками на природних та історичних локаціях.

Тож рекомендуємо відвідати нацпарк “Нобельський”. Адже найкращий спосіб привітати іменинника – завітати до нього в гості!