Можливість запуску нового експериментального проєкту обговорили на нараді Міністр Руслан Стрілець із головою Миколаївської ОДА Віталієм Кімом, Дніпропетровською обласною державною адміністрацією, головою Ради оборони Кривого Рогу Олександром Вілкулом, в.о. голови Держводагентства Наталією Латиш.
Ситуація із водозабезпеченням Кривого Рогу критична. Зазвичай місто споживає близько 400 тис. кубометрів води на добу. Наразі – 170 тис. Вода подається в оселі за графіком лише на декілька годин у ранковий та вечірній час. Її качають із місцевих водосховищ, ставків тощо. Вирішити проблему має будівництво магістрального водогону для населених пунктів, які постраждали через підрив Каховської ГЕС.
Миколаїв наразі щоденно споживає близько 100 тис. кубометрів води та забезпечується водою завдяки реалізації проєкту “антиріка”.
У обох випадках задіяна річка Інгулець. Відтак, щоб подбати про стабільність та якість водопостачання і в Кривий Ріг, і в Миколаїв, важливо наразі скоригувати дії.
“На моє доручення Держводагентство вже напрацювало пропозиції, як вирішити цю проблему – з найменшими витратами ресурсів та найменшим впливом на довкілля, а також з довготривалим позитивним ефектом. Якщо коротко, мова про заміну проєкту “антиріка” на подачу води каналом Дніпро – Інгулець, а також про відновлення річки та постійний моніторинг якості води. Після затвердження цього рішення Урядом, розпочнемо спільно втілювати його в життя”, – зазначив Міністр Руслан Стрілець.
Нагадаємо, у липні поточного року Кабінет Міністрів України затвердив порядок реалізації експериментального проекту з водозабезпечення у Дніпропетровській, Херсонській, Запорізькій та Миколаївській областях. Зокрема йдеться про будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт артезіанських свердловин та об’єктів питного централізованого водопостачання.
Координатором експериментального проєкту визначено Міндовкілля.