Вони протистояли терористам та врятували світ від ядерної катастрофи

02/06/2022 : 18:28

Водії, електрослюсарі, машиністи, начальники змін та цехів, кухарі, охоронці, інженери…. працівники Зони відчуження, які протягом 600 годин під прицілами російських військових продовжували виконувати свої обов’язки. А далі – друга зміна добровольців, які свідомо пішли на ротацію, щоб не допустити зупинення роботи критичної інфраструктури. Усі вони підтримували життєдіяльність об’єктів на території Чорнобильської зони та за 35 днів окупації не дали статися трагедії, що назавжди б змінила життя цілого світу.

«Сьогодні від команди Президента України та Прем’єр-міністра України ми висловлюємо слова вдячності нашим героям. Українці, які фактично першими 24 лютого зустрілися віч-на-віч з російськими окупантами – ядерними терористами, що прийшли встановлювати свій «руський мир». Окрема подяка працівникам Чорнобильської станції, які 20 березня свідомо пішли на ротацію. Це не через добру волю чи бажання окупантів, а саме завдяки самовідданій роботі фахівців ЧАЕС, світ вже вдруге уникнув глобальної ядерної катастрофи», – відзначив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець під час офіційного вручення відзнак на території Чорнобильської атомної електростанції.

У заході взяли участь заступник Міністра Олександр Краснолуцький, Державний секретар Кабінету Міністрів України Олександр Ярема, радник Прем’єр-міністра України Юрій Бойко та керівництво Державного агентства України з управління зоною відчуження.

У кожного працівника Зони відчуження своя історія, однак всіх об’єднують спільні риси – самовідданість, мужність та любов до рідної землі.

Вони в умовах окупації забезпечували безперебійну роботу обладнання, здійснювали його технічне обслуговування, ліквідовували аварійні стани, змогли налагодити безпечний процес поводження з радіоактивними відходами, зберегли важливі бази даних, зуміли зберегти частину продовольчих запасів від розграбування та налагодити харчуванням працівників, а також до останнього охороняли об’єкти зони відчуження.

«31 березня ЗМІ облетіли заголовки про те, що окупанти покинули Зону відчуження. В той день ми видихнули з полегшенням, хоча й багато втратили внаслідок окупації. Однак головне – ми не втратили наших людей. Людей, завдяки яким напад російських варварів на ЧАЕС не перетворився в нову катастрофу світового масштабу. Ми пам’ятаємо, що було у 1986 році і розуміємо, чого уникнули в 2022 році. Дякую всім працівникам зони відчуження за самовіддану працю та вашу людяність», – наголосив Міністр.

#ГероїНашогоЧасу