Ці питання Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець обговорив з Координаторкою системи ООН в Україні Деніз Браун.
На зустрічі йшлося про одне з пріоритетних питань на довкіллєвому порядку денному України – участь у наймасштабнішому глобальному саміті зі зміни клімату СОР28.
Руслан Стрілець: “Цього року Україна теж представить низку важливих міжнародних ініціатив, над якими зараз працює команда Міндовкілля. Серед них і оголошена торік на саміті Президентом України Володимиром Зеленським Глобальна платформа оцінки збитків довкіллю від війни. Представимо подальші кроки”.
За словами Руслана Стрільця, на полях масштабної конференції СОР28 Україні треба наголошувати світу на нівелюванні росією глобальних зусиль у боротьбі з кліматичною кризою. У фокусі має бути екоцид на Каховській ГЕС. Так ми не лише покажемо масштаб та ціну злочинів рф, а і їхнє значення для довкілля усього світу. Ця ціна може стати найвищою для людства, бо тут йдеться про виживання Планети.
Деніз Браун погодилась з тезою очільника Міндовкілля про важливість запровадження екологічної просвіти ще з дитсадків, аби вже у дорослому віці люди розуміли зв’язок між вирубкою лісів та дощовими паводками, викидами в атмосферне повітря та зміною клімату.
Також вони обговорили розмінування заповідних та лісових масивів і завершення реформи лісової політики. Торкнулися тем відновлення біорізноманіття та реалізації пункту вісім Формули миру Президента Володимира Зеленського. Пані Деніз поділилася і тут своїми міркуваннями.
Руслан Стрілець та Деніз Браун домовилися продовжити діалог у рамках роботи Міжнародної робочої групи щодо екологічних наслідків війни при Офісі Президента України, співголовами якої є керівник Офісу Президента Андрій Єрмак та екс-віце-прем’єр-міністр, колишній міністр закордонних справ Швеції Маргот Вальстрем.