У нацпарках та заповідниках упродовж року реалізовували заходи по створенню безбар’єрного середовища. Це лише початок роботи над створенням простору в живій природі, де комфортно та зручно всім.
🔹Безбар’єрність – це нова цінність для нашого суспільства. Тому Міндовкілля продовжує послідовний курс на створення безбар’єрного середовища для всіх громадян.
🔹Безбар’єрність – це про якість та повноту життя кожної людини, це про доступність для всіх верств населення природно-заповідних територій, лісів та водойм. Так, для людей з інвалідністю у парках та заповідниках встановлено 41 стенд з шрифтами Брайля, у тому числі 12 у 2024 році, функціонує 9 туристичних маршрутів, обладнано 11 приміщень (офіси, візит-центри, музеї), 15 місць відпочинку, 57 цифрових панорам та 20 віртуальних турів.
🔹Безбар’єрність — це створення інклюзивних умов для екологічної просвіти, можливості відвідування заповідних територій та рекреаційних пунктів, облаштування комфортних умов перебування у таких зонах людей з інвалідністю, ветеранів та ветеранок з їхніми сім’ями. Ці заходи сприяють збільшенню відвідувачів установ ПЗФ, зокрема людей з інвалідністю, так 2024 році кількість таких відвідувачів становила 3674 особи.
🔹Загалом, впродовж 2024 року установами ПЗФ проведено 498 заходи для осіб з інвалідністю. Це цікаві екскурсії спеціально обладнаними екостежками, майстер-класи, сеанси природотерапії, віртуальні екскурсії, заходи з освітньої та інформаційної безбар’єрності.
🔹Це лише початок масштабної та послідовної роботи задля великою мети — безбар’єрного довкілля, де зручно у комфортно всім, без винятку!
Нагадаємо, що за ініціативи першої леді України Олени Зеленської реалізується Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року.