Як класифікувати відходи: міжнародні експерти та фахівці Міндовкілля провели навчальний тренінг для суб’єктів господарювання

12/02/2024 : 17:30

Це вже не перший захід на цю тему, але запит від підприємств дуже високий, питань виникає багато, і щоб полегшити процедури, які потрібно  проходити суб’єктам господарювання за новими правилами, Міндовкілля і продовжує консультації. Цього разу захід зібрав понад 200 учасників.

Нагадаємо, Законом України «Про управління відходами» введений новий поділ відходів на класи відповідно до вимог Директиви ЄС. А рішенням Уряду від 20 жовтня 2023 року затверджений Порядок класифікації відходів та Національний перелік відходів. Це один із наріжних каменів  реформи управління відходами, адже на новому підході до класифікації створюється інформаційна система, яка має спростити адміністрування потоків відходів та звітність для бізнесу. Тепер суб’єкти господарювання проводитимуть класифікацію відходів вже за новим, аналогічним до європейського, переліком відходів (List of Waste) і відповідно до Порядку класифікації визначатимуть код з урахуванням небезпечних властивостей відходів. Загалом новим Національним переліком передбачені 20 груп та 895 видів відходів.

«Робота з класифікатором – це новий досвід для суб’єктів господарювання і, звісно, на початковому етапі виникає чимало запитань. Наше завдання –  максимально допомогти їм зараз. Надалі ж робота з системою  має бути простою і зрозумілою  для користувачів», – говорить Євгенія Попович, директор департаменту цифрової трансформації, електронних публічних послуг та управління відходами Міндовкілля.

Експерти детально пояснили:

  • як користуватися класифікатором і визначати коди;
  • як встановити, чи відходи належать до безпечних або небезпечних;
  • коли необхідно проводити лабораторні аналізи тощо.

Захід проходив за підтримки проєкту ЄС APENA2.