Як працює Державна служба охорони навколишнього середовища Латвії?

16/09/2024 : 11:36

На минулому тижні відбулася онлайн зустріч представників Міндовкілля, Держекоінспекції, Офісу підтримки реформ Міндовкілля з представниками  Державної служби охорони навколишнього середовища Латвії, під час якої відбулася презентація принципів і методів роботи державного екологічного контролю латвійських колег.

Вступне слово на зустрічі мала заступниця Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олена Крамаренко:

«Нам важливо обмінюватися з європейськими колегами досвідом та дізнаватися головні аспекти їхньої діяльності, щоб під час реформування держекоконтролю використовувати найкращі практики та реалізовані кейси при здійсненню перевірок і процесів відновлення довкілля після завданої шкоди».

Так, фахівці Державної служби охорони навколишнього середовища Латвії повідомили про основні напрямки роботи їх відомства, у якому функціонує два департаменти.

Перший здійснює контроль за дотриманням законів і нормативних актів щодо видобутку та використання природних ресурсів, викидів забруднюючих речовин, поводження з небезпечними та побутовими відходами, діяльності з хімічними речовинами та продуктами, радіаційної безпеки;
Другий – займається видачею і погодженням дозволів (ліцензій), технічних умов та інших адміністративних актів стосовно використання природних ресурсів та проведення робіт, які можуть призвести до забруднення довкілля.

Державна служби охорони навколишнього середовища Латвії  тісно співпрацює з ДСНС та надає громадськості інформацію про стан довкілля.

«Дякуємо латвійським колегам, що поділилися досвідом, розповіли як працюють і детально проінформували про механізми своєї роботи. Деякі практики для нас є особливо корисними при здійсненню державного екологічного контролю, особливо щодо чергування інспекторів 24 на 7 для оперативної реакції на завдання шкоди довкіллю. Державна служби охорони навколишнього середовища Латвії  також займається узгодженням рекомендацій щодо відновлення довкілля і є «дороговказом» для підприємств в усуненні шкоди завданій навколишньому природному середовищу», — зазначила Олена Крамаренко.