Як цього року Україна відзначатиме Всесвітній день прибирання

19/08/2022 : 12:27

Під час екопікніку на столичному ВДНГ громадська організація «Let’s do it Ukraine» запропонувала декілька форматів. Серед них: цифрове прибирання та екотолоки. Формат та місце проведення залежатимуть виключно від географічного розташування та безпеки.

До заходу долучився перший заступник Міністра Руслан Гречаник. Подію також відвідали заступник Міністра молоді та спорту України Марина Попатенко, хореографи шоу «Танці з зірками» Ілона Гвоздьова та Дмитро Жук, актор Олег Виговський та інші.

«Приємно бачити, що попри війну, українці продовжують звертати увагу на чистоту довкілля – упорядковують подвір’я та сортують відходи. Деякі допомагають рятувальникам розбирати завали та прибирати відходи руйнації. Таку націю рашистам не подолати ніколи», – зауважив Руслан Гречаник.

Організатори заходу розповіли про важливість так званого «цифрового прибирання». Кожен з учасників мав змогу особисто попрактикуватися на власному телефоні. Адже видалення зайвої інформації зі своїх гаджетів, хмарних сховищ, електронних та інтернет-ресурсів, дозволить розвантажити центри баз даних, на підтримку яких витрачається величезна кількість енергії. Таке прибирання зменшить кількість викидів CO2 в атмосферу. 

Також для учасників провели пізнавальний майстер-клас із сортування вторинної сировини. Вони дізналися про правила сортування відходів та їх утилізацію сміттєпереробними компаніями.

Дуже пізнавальний та корисний інструктаж з протимінної безпеки «Основи мінно-вибухової справи, безпека цивільних громадян» провели представники громадської організації «Альфа Селф Дефенес». Вони розповіли про види мін, як їх розпізнати та як поводити себе у тій чи іншій ситуації.

За словами організаторки акції, лідерки «Let’s do it Ukraine» Юлії Мархель, такі заходи це додаткова можливість привернути увагу до питань, пов’язаних з відходами та екологічними проблемами сьогодення в нашій країні.