Якість води на річці Десна у місцях водозаборів на Київщині у межах норми: оперативна інформація щодо ситуації на річках Сейм та Десна

18/09/2024 : 18:47

18 вересня 2024 року на річці Десна у пункті водозабору міста Бровари хімічне споживання кисню становить 31,5 міліграм на дециметр кубічний, при нормі 30 міліграм на дециметр кубічний. Розчинений кисень – на рівні 5,83 міліграм на дециметр кубічний. 

У пункті водозабору міста Київ спостерігається покращення по хімічному споживання кисню, який знизився до 20  міліграм на дециметр кубічний. Кисневий режим в нормі та становить 5,63 міліграм на дециметр кубічний. Ризиків та загрози для здійснення водозабору немає. 

Забруднення, яке рухається руслом Десни розбавлене та менш концентроване, ніж було на початку у річці Сейм та у точках відбору води річки Сейм на Чернігівщині. 

Перевищень за вмістом пестицидів, поліароматичних вуглеводнів, летких органічних сполук, а також важких металів не виявлено. Загибелі риби не виявлено. По азоту амонійному, нітритах та хлоридах перевищень не зафіксовано. 

Наголошуємо, що за даними Київводоканалу та оцінками науковців, очисні споруди Київводоканалу справляться із забрудненням у разі його доходження до точок водозабору. Тож якість води у кранах споживачів не зміниться та відповідатиме вимогам Державних санітарних норм і правил. 

Щодо річки Сейм, на Сумщині спостерігається погіршення якості води у верхніх пунктах моніторингу. Ймовірне джерело забруднення – на території росії.

Найгірші показники фіксуються на ділянці с.Пруди – с.Мутин. Хімічне споживання кисню зросло та становить 141 міліграм на дециметр кубічний біля с. Пруди, та 128 міліграм на дециметр кубічний біля с. Мутин. Показники азоту амонійного – 1,82 міліграм на дециметр кубічний, при нормі 2 міліграм на дециметр кубічний.  Розчинений кисень не фіксується. 

На Чернігівщині відбувається покращення якості води р. Сейм. Всі досліджувані показники перебувають у межах нормативів.

Вміст розчиненого у воді кисню становить 8 міліграм на дециметр кубічний, показник хімічного споживанню кисню перебуває в межах 29-29,6 міліграм на дециметр кубічний. Вміст марганцю по всім пунктам знизився до нормативних значень.По азоту загальному, залізу загальному, нітритах, фосфатах та хлоридах перевищень не зафіксовано. 

Результати вимірювань проб води р. Десна на Чернігівщині свідчать, що якість води річки Десна також покращилась у всіх пунктах. 

У місті Остер та селі Максим хімічне споживання кисню становить 34-38 міліграм на дециметр кубічний, при нормі 30 міліграм на дециметр кубічний, розчинений кисень вище норми і становить 6,12 міліграм на дециметр кубічний. По азоту амонійному, нітритах, фосфатах та хлоридах перевищень по всіх пунктах спостереження не зафіксовано.  Вміст марганцю по всім пунктам знизився до нормативних значень.

За результатами вимірювань пріоритетних забруднюючих речовин проб води річок Сейм та Десна у Чернігівській області, перевищень екологічних нормативів якості за вмістом пестицидів, летких органічних сполук, а також важких металів не виявлено.