ЄС готовий підтримати Україну в процесі післявоєнної відбудови та відновлення довкілля

13/07/2022 : 17:27

Про це йшлося під час неформальної зустрічі з міністрами охорони навколишнього середовища держав-членів ЄС у Празі.  

“Наразі у колег є чітке усвідомлення, що військовий терор рф проти нашої держави  –  не просто картинка в телевізорі чи дописи в соцмережах. Світ відчуватиме наслідки ще довго після завершення бойових дій”, – зазначив Міністр Руслан Стрілець. 

За його словами, для представників Євросоюзу важливо мати чітку, зрозумілу і докладну карту впливу війни в Україні на довкілля. 

“Наші партнери готові надавати експертну та практичну допомогу в оцінці завданої шкоди, сприяти Україні у процесі відновлення. Ми вже маємо план, як відновити нашу країну та наше довкілля. Отримав запевнення у всебічній підтримці України на цьому шляху”, – очільник Міндовкілля.

Міністр запевнив, що попри війну Україна не зійде з європейського шляху.

Ми виконали вимоги для імплементації Угоди про Асоціацію з ЄС на 61% і збільшимо показник до 75% до 2025 року – навіть в умовах війни. Продовжуємо реформувати сферу захисту довкілля відповідно Green Deal. А нещодавно приєдналися до довкіллєвої програми LIFE і вже готуємо відповідні проєкти, про що домовилися з Єврокомісаром з питань навколишнього середовища, океанів і рибальства Віргініюсом Сінкявічюсом.

Презентація