Єврокомісія рекомендувала розпочати переговори про вступ України до ЄС

08/11/2023 : 18:35

Сьогодні оприлюднено офіційний звіт “Україна 2023”, у якому відзначено прогрес нашої країни у провадженні євроінтеграційних реформ.

Щодо  сфери захисту довкілля та зміни клімату маємо такі результати:

◾️ за ступенем наближеності законодавства України до права ЄС: за рік Україна із “початкового рівня підготовки” перейшла у категорію “певний рівень”. Тобто, якщо за результатами минулого звіту ми мали одиницю за п’ятибальною шкалою, то сьогодні наша оцінка 2. Перша оцінка надавалася за майже вісім попередніх років роботи. Наразі оцінюють результати України лише за 2022 – 2023 роки. Зрушення очевидні;

◾️власне прогрес України оцінено як “хороший” – це четвірка за п’ятибальною шкалою.

“Європейські партнери відзначають, що навіть попри збройну агресію рф, Україна прийняла необхідне законодавство для подальшого узгодження  горизонтальних питань,  щодо якості води, управління відходами, хімічної безпеки. У сфері клімату прогрес був обмеженим, але ми продовжуємо роботу над необхідним законодавчим базисом”, – наголошує Міністр Руслан Стрілець.

Ми не зупинемося на досягнутому та вже у грудні чекаємо на політичне рішення лідерів ЄС, яке може стати початком нової історії України.