Європейське Екологічне Бюро закликає країни-члени запровадити «No War Zone» в Україні

17/03/2022 : 18:00

У Європейському екологічному бюро, яке є голосом своїх членів та громадян ЄС, рішуче засудили дії росії та висловили свою підтримку Україні у боротьбі з окупантом. Вони також звернулись до усіх міністерств закордонних справ країн-учасниць Конвенції Еспо та постійних представництв ООН у таких країнах із закликом запровадити «No War Zone» в Україні в місцях розташування АЕС. 

Наразі безпека на Чорнобильській, Запорізькій, Хмельницькій, Рівненській та Південно-Українській АЕС знаходиться у фокусі розгляду Комітету з імплементації Конвенції Еспо, – зазначають у EEB.

У ЕЕВ закликали сторони-учасниці Конвенції:

  • запровадити «No War Zone» в Україні в місцях розташування АЕС; 
  • надати Україні технічну допомогу; 
  • забезпечити незалежний нагляд з боку відповідних міжнародних органів. 

У організації вважають, що це створить підґрунтя для безпечного функціонування АЕС в Україні, тобто такого, що відповідає цілям Конвенції. 

Нагадаємо, що Україна 19 березня 1999 року ратифікувала Конвенцію про оцінку впливу на навколишнє середовище у транскордонному контексті – Конвенцію Еспо. Цей міжнародний договір зобов’язує держави здійснювати оцінку впливу на довкілля комерційних проєктів у випадку, якщо такі проєкти можуть вплинути на довкілля іншої держави. На сьогодні, разом з Україною, учасниками Конвенції Еспо є 43 країни та Європейський Союз.