З теплом цієї зими: лісівники вже заготовили майже півтора мільйони кубометрів дров

10/08/2023 : 18:51

За сім місяців  реалізовано понад 1 640 000 кубічних метрів деревини. На складах ДП «Ліси «України» наразі понад 140 000 кубометрів резерву. Заготівля паливної деревини триває. На цьому наголосив Міністр Руслан Стрілець у ефірі телемарафону #ЄдиніНовини.

“Уряд вже працює над тим, аби українці були з теплом цієї зими. Ми розуміємо, що ворог намагатиметься зробити цей опалювальний сезон ще складнішим. За моїм дорученням, Держлісагентство вже збирає потреби  регіонів у паливних дровах. Потенційно областям потрібно близько 4 мільйонів кубічних метрів деревини”,зазначив Руслан Стрілець.

За його словами, найбільша із заявлених потреб наразі у Херсонщини – майже 400 тисяч кубометрів або 10% від всіх потреб по країні.

Міністр звернув увагу, що “під сокиру” українські ліси ніхто не пускає. Заготівля деревини здійснюється за рахунок невикористаного ліміту за минулі роки, а також санітарних рубок. Це рубки, на яких заготовляються дерева, пошкоджені внаслідок бойових дій чи природних чинників, уражені шкідниками тощо.

Замовити ж дрова, як і торік, українці можуть через інтернет магазин ДроваЄ https://drovae.gov.ua/.  Це зручно, а ще дає гарантію, що придбана деревина легальна. 

“Наразі Держлісагентство опрацьовує питання, щоб у всіх 100% випадків забезпечити доставку і логістику дров до осель. Тож робота над інтернет-ресурсом триває. Головна ціль – щоб кожен, кому необхідні дрова, міг замовити їх зі свого смартфону та отримати з усіма документами у себе вдома”, – зазначив Руслан Стрілець.