З Всесвітнім днем охорони довкілля!

05/06/2023 : 11:31

Вже понад 50 років у всіх цивілізованих країнах 5 червня відзначається Всесвітній день охорони довкілля. Дев’ятий рік поспіль наша країна зустрічає цей день під російськими збройними атаками. За цей час наше довкілля зазнало страшних втрат від рук окупантів. російські війська знищують наші ліси, багатий рослинний та тваринний світ. Українські річки забруднені паливом від танків та ракет.

Питання захисту довкілля чітко відображене у Формулі Миру Президента України Володимир Зеленський. Пункт 8 саме про протидію ”екоциду”.

Збитки довкіллю стануть частиною міжнародного Реєстру збитків України через російську агресію. Про створення якого оголосив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час пленарного засідання саміту Ради Європи.

Руслан Стрілець: «Команда захисників довкілля продовжує берегти та захищати навколишнє середовище у вирішальні для країни часи. Лісівники, водники, природоохоронці, державні екологічні інспектори. Законотворці, які попри війну, ухвалюють важливі довкіллєві закони. Громадські організації, які борються за чисте довкілля. Журналісти, що розповідають про екологічні проблеми. Викладачі і вчителі, які вчать дбайливо ставитися до природи. Дякую кожному за це!».

Очільник Міндовкілля подякував українцям, що попри складні часи, вони впроваджують у своє життя екологічні звички: сортують відходи, відмовляються від пластику, дбають про тварин, обирають екологічний транспорт, заощаджують воду й енергоносії.

Все, що кожен українець робить для довкілля, наближає нас до Перемоги в боротьбі за таку Україну, про яку ми всі мріємо!