Заказнику «Приорільський» на Дніпропетровщині повернуто 45 га незаконно вилучених земель

30/09/2022 : 16:37

Ці землі всупереч закону були надані Головним управлінням Держгеокадастру у Дніпропетровській області в оренду фізичній особі для нецільового використання – під сінокосіння та випасання худоби.

Ще минулого року Міндовкілля надало необхідні матеріали Новомосковській окружній прокуратурі, яка підготувала відповідний позов до суду.

Суд задовольнив позовні вимоги в повному обсязі, визнав договір оренди недійсним та прийняв рішення про повернення державі земель природно-заповідного фонду вартістю на понад 40 млн грн.

Ландшафтний заказник загальнодержавного значення «Приорільский» був створений у Дніпропетровській області Указом Президента України ще у 1998 році – для збереження і відтворення заплавно-терасового природного комплексу з унікальними екосистемами. Його площа становить 8377 га.

На території заказника охороняються рідкісні види рослин та тварин, які занесені до Червоної Книги України. Наприклад, астрагал шерстистоквітковий, тюльпан дібровний, рябчик малий, ковила дніпровська, ковила пірчаста, дозорець – імператор, жук – олень, гадюка степова, орел – карлик, тхір степовий та інші.    

Міндовкілля й надалі активно співпрацюватиме з правоохоронними органами для захисту природно-заповідних територій України. Крім того, наразі між міністерством та Спеціалізованою екологічною прокуратурою налагоджено ефективну взаємодію щодо забезпечення ефективного представництва інтересів держави у судах та надання відповідної інформації для забезпечення процесуального керівництва у кримінальних провадженнях в сфері охорони навколишнього природного середовища.

Нагадуємо, що природно-заповідний фонд України є національним надбанням та важливою частиною світової системи природоохоронних територій, які ми маємо берегти для наступних  поколінь.