Законопроєкт № 8410, який вносить зміни до Закону про оцінку впливу на довкілля, рекомендований до першого читання

30/03/2023 : 11:57

Комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування розглянув та підтримав законопроєкт № 8410 щодо внесення змін до Закону “Про оцінку впливу на довкілля”. Очікується, що найближчим часом документ буде винесений на голосування Парламенту у першому читанні.

Внесення змін до Закону дозволить зробити процедуру ОВД зручнішою, але при цьому не втратити жодного її елемента.  Адже це сьогодні один із ключових інструментів забезпечення екологічно збалансованого, сталого розвитку країни. 

Законопроєкт передбачає:

  • зменшення часових витрат для суб’єктів господарювання, через скорочення строку або автоматизацію етапів процедури ОВД. Загалом бізнес витрачав від 216 днів. Тепер всі етапи – до 67 днів;
  • усунення дискреційних повноважень чиновників при ухваленні рішень;
  • переведення процедури повністю у цифровий формат;
  • оновлення функціоналу електронного реєстру ОВД, що дозволить забезпечити зручну та ефективну участь громадськості у процедурі, адресне інформування про початок процедури, можливість онлайн підписатися на обрані справи та відстежувати перебіг їх розгляду.

Законопроєкт став предметом ефективної та конструктивної дискусії на засіданні ЕкоКомітету. Дякуємо членам Комітету за схвалення законопроєкту та сподіваємось на його підтримку у Верховній Раді України.