Запрошуємо до опрацювання найкращих доступних технологій та методів управління для поверхневої обробки органічними розчинниками

23/10/2023 : 15:12

Міндовкілля запрошує представників промисловості, громадськості, наукової спільноти, органів влади та інших заінтересованих сторін долучатися до спільної роботи.

НДТМ для поверхневої обробки за допомогою органічних розчинників, у тому числі хімічного захисту деревини та деревних продуктів, вже перекладені українською мовою та опубліковані за посиланням

Надалі цей документ буде використовуватися для розроблення та затвердження відповідних висновків НДТМ на національному рівні. Після запуску реформи зменшення та контролю промислового забруднення на їх основі підприємства в Україні отримуватимуть інтегровані довкільні дозволи.

Щоб уникнути неоднозначного тлумачення термінів та понять після затвердження висновків НДТМ, важливо саме зараз обговорити й опрацювати на експертному рівні переклад НДТМ. Адже нові норми, які впроваджуємо, мають бути дієвими та не створювати правових колізій.

Відтак Міндовкілля ініціює створення Робочої групи з підготовки пропозицій до висновків НДТМ та запрошує представників експертного середовища долучитись до її складу.

Для включення до складу робочої групи необхідно до 31.10.2023 надіслати лист Міндовкіллю, де вказати ПІБ, посаду та контактні дані, а також заповнити форму за посиланням

Нагадаємо, Україна, прямуючи до Європейського Союзу, має імплементувати Директиву 2010/75/ЄС про промислові викиди. Це одне із наших зобов’язань за Угодою про асоціацію з ЄС.

Відповідно до положень Директиви 2010/75/ЄС обов’язковим є застосування суб’єктами господарювання найкращих доступних технологій та методів управління і досягнення встановлених відповідно до них гранично допустимих викидів.

Висновки найкращих доступних технологій та методів управління розробляються та затверджуються на основі актів законодавства Європейського Союзу та мають повно і точно відповідати їх змісту.

Переклад довідкового документу здійснено за підтримки проекту «Найкращі доступні технології та методи управління (НДТМ) для України», що виконується GIZ за дорученням Федерального міністерства охорони навколишнього середовища, природи і ядерної безпеки Німеччини.