Запрошуємо до опрацювання перекладу найкращих доступних технологій та методів управління для чорної металургії

04/09/2023 : 14:29

Зазначений довідковий документ наприкінці минулого року був оновлений та оприлюднений на сайті European IPPC Bureau.

Він вже перекладений на українську мову – за підтримки Проєкту «Найкращі доступні технології та методи управління (НДТМ) для України», що виконується GIZ за дорученням Федерального міністерства охорони навколишнього середовища, природи і ядерної безпеки Німеччини.

Надалі цей документ буде використовуватися для розроблення та затвердження висновків Найкращих доступних технологій та методів управління для чорної металургії на національному рівні. Після запуску реформи зменшення та контролю промислового забруднення на їх основі підприємства в Україні отримуватимуть інтегровані довкільні дозволи. 

Щоб уникнути неоднозначного тлумачення термінів та понять після затвердження висновків НДТМ, важливо саме зараз обговорити й опрацювати на експертному рівні переклад НДТМ. Адже нові норми, які впроваджуємо, мають бути дієвими та не створювати правових колізій. 

Відтак Міндовкілля ініціює створення Робочої групи з підготовки пропозицій до висновків НДТМ та запрошує представників промисловості, громадськості, наукової спільноти та органів влади долучитись до напрацювання пропозицій та рекомендацій щодо затвердження висновків НДТМ для чорної металургії. 

Для включення до складу Робочої групи необхідно до 15.09.2023 надіслати лист Міндовкіллю, де вказати ПІБ, посаду та контактні дані, а також заповнити форму за посиланням: http://surl.li/krfsq.

Ознайомитися із перекладом довідкового документа НДТМ для чорної металургії можна за посиланням: https://bit.ly/3L6TrJr

Нагадаємо, впровадження найкращих доступних технологій та методів управління є важливою складовою реформи промислового забруднення, яка впроваджується в Україні. 

Відповідно до положень Директиви Європейського Парламенту та Ради 2010/75/ЄС від 24.11.2010 про промислові викиди (інтегрований підхід до запобігання забрудненню та його контролю)  застосування суб’єктами господарювання найкращих доступних технологій та методів управління і досягнення встановлених відповідно до них гранично допустимих викидів є обов’язковим.