Запуск СТВ та поновлення обовʼязковості звітування підприємствами у системі МЗВ 

01/07/2024 : 13:30

Про це Міністр Руслан Стрілець поспілкувався на зустрічі з Директором секретаріату Енергетичного співтовариства Артуром Лорковським. 

“Сьогодні команда Міністерства захисту довкілля спільно з іншими відомствами активно працює над створенням унікальної для України системи торгівлі викидами. Ми вже підготували відповідну Стратегію, яка проходить громадське обговорення”, – наголосив Руслан Стрілець. 

За словами Міністра, продовжуються консультації з бізнесом, щоб вони отримали всі інструменти проведення декарбонізації. І тут розробка СТВ є однією з основних складових послідовної державної політики, які проходять «червоною лінією» Кліматичної стратегії 2035 та рамкового кліматичного законопроєкту. Робота над «зеленим курсом України» іде спільно із колегами з Єврокомісії та низкою міністерств, зокрема із Міністерством економіки України, Міністерством енергетики України, із залученням експертів міжнародних організацій.

У розмові учасники також зачепили Національний план з енергетики та клімату, який нещодавно схвалив Кабінет Міністрів. Стратегічний документ, який  об’єднав в собі національні енергетичні та кліматичні зобов’язання та демонструє синергію в роботі всього державного апарату. Дякуємо Юлії Свириденко та всій команді Мінекономіки за це рішення.