Завдяки успішним діям української делегації на СОР27 провалилась чергова спроба росії щодо “гібридної” легалізації незаконної анексії та окупації української території

07/11/2022 : 23:09

Під час відкриття Кліматичного саміту СОР27 в Арабській Республіці Єгипет багато уваги було присвячено питанню підтримки України, засудженню військової агресії кремля та її наслідків для довкілля та клімату.

Заступниця Міністра з питань європейської інтеграції Світлана Гринчук заявила про неприпустимість подання російською федерацією звітності з викидів парникових газів, які містять статистику Автономної Республіки Крим та міста Севастополя чи інших тимчасово окупованих територій України, посилаючись на відповідну резолюції Генеральної Асамблеї ООН.

“Військова агресія рф проти України підриває зусилля всього світу щодо протидії зміни клімату. Ми ніколи не допустимо використання кліматичного майданчика ООН для “гібридної” легалізації анексії та окупації української території”, – повідомила Світлана Гринчук.

На підтримку України військову агресію росії на території нашої держави засудили представники Євросоюзу, Великої Британії, Австралії, Канади, Японії, США, Норвегії, Ізраїлю та Ісландії.

Враховуючи потужну підтримку української позиції та готовність залу прийняти українське рішення, російська делегація не зробила жодної заяви у відповідь, і за принципом мовчазної згоди його підтримала.