Збільшення території природно-заповідного фонду в Україні – амбітна мета Міндовкілля

08/04/2023 : 9:49

Про це перший заступник Міністра Руслан Гречаник зазначив на зустрічі з народним депутатом України, головою підкомітету з питань лісових ресурсів, об’єктів тваринного та рослинного світу, природних ландшафтів та об’єктів природно-заповідного фонду Юлією Овчинниковою та експертами Громадської організації «Українська природоохоронна група».

На зустрічі йшлося про створення понад 10 нових та розширення територій низки діючих об’єктів ПЗФ загальнодержавного значення.

За словами Руслана Гречаника, це сприятиме збільшенню частки заповідних територій у площі країни та підвищенню ефективності функціонування установ ПЗФ.

Учасники наради також напрацювали шляхи вирішення проблемних питань надання земельних ділянок у постійне користування установам ПЗФ та відновлення діяльності установ ПЗФ після деокупації.

Руслан Гречаник зауважив, що за 2022-2023 роки міністерством схвалено більше ніж 20 клопотань громадських організацій щодо створення нових об’єктів природно-заповідного фонду, з них 16 було подано ГО «Українська природоохоронна група».

Тож спільна діяльність з громадськістю дає потужний ефект синергії у подальшому розвитку мережі ПЗФ та його збереженні.