На цьому під час 40-го засідання Комісії із захисту Чорного моря – керівного органу Бухарестської Конвенції, наголосив заступник Міністра Олександр Краснолуцький.
“Своїми діями росія порушує Бухарестську конвенцію, підписавши яку вона зобов’язалася берегти біорізноманіття Чорного моря та захищати його морське середовище від забруднення шкідливими речовинами. Натомість агресор продовжує свою незаконну діяльність у Чорному морі. Від чого гинуть екосистеми Чорного моря. Дії росії загрожують екологічною катастрофою не лише для України, а й усіх Причорноморських країн. Тож такій країні не місце у Конвенції, принципи роботи якої вона зневажає та безсовісно порушує”, – повідомив Олександр Краснолуцький.
Засідання Комісії розпочалося з узгодження порядку денного, до якого за ініціативи України був внесений пункт про наслідки російської військової агресії для довкілля Чорного моря.
Така пропозиція від України надійшла у контексті звернень Міністра Руслана Стрільця до Комісії 3 березня 2022 року з проханням розпочати консультації щодо призупинення членства росії у Конвенції через повномасштабне вторгнення на територію України та від 26 липня щодо скликання наради сторін Конвенції для оцінки дій росії та схвалення відповідних політичних рішень.
Через наявність такого пункту у порядку денному засідання Комісії російські представники заблокували роботи керівного органу Бухарестської конвенції.
У результаті тривалих дискусій Комісія так і не спромоглась дійти консенсусу у питанні схвалення порядку денного, через що 40-е засідання Комісії завершилось без розгляду ключових питань.
Попри це, Українська сторона продовжить перемовини з країнами-членами Конвенції, аби росія була позбавлена голосу у Комісії із захисту Чорного моря.