Про це заступник Міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Власенко зазначив на дев’ятому засіданні Діалогу з прав людини між Україною та ЄС під час сесії з обговорення впливу загарбницької війни росії на права щодо здоров’я, праці, освіти, водопостачання та санітарії, а також належного житла.
Діалог проходить щорічно як складова євроінтеграційного курсу України. Його мета – обмін інформацією щодо стану справ у сфері прав людини в Україні та напрацювання шляхів розв’язання проблемних питань.
За словами Сергія Власенка, з початку повномасштабного вторгнення рф пошкоджено або зруйновано 744 об’єкти водної інфраструктури. Орієнтовна сума збитків водним ресурсам вже становить понад 13 млн євро.
«Наймасштабнішим терористичним актом, здійсненим рф за понад два роки повномасштабного вторгнення, є руйнування греблі Каховської ГЕС. Орієнтовна сума шкоди довкіллю внаслідок цього склала майже 4 млрд євро. Втрата Каховського водосховища створила значні ризики для забезпечення водою населення південних та центральних регіонів України. Без доступу до води залишилось понад 700 тисяч людей. Наслідки для економіки та довкілля будуть відчутні у довгостроковій перспективі», – наголосив Сергій Власенко.
Основними загрозами водній безпеці країни через повномасштабне вторгнення рф Сергій Власенко назвав: руйнування систем централізованого водопостачання та гідротехнічних споруд, пошкодження та знищення насосного обладнання, трубопроводів тощо. Ці фактори негативно впливають на гуманітарну та соціальну ситуацію у прифронтових регіонах України.
Крім того, учасники Діалогу обговорили широке коло питань, зокрема, ситуацію з правами людини в Україні в умовах повномасштабної збройної агресії росії, забезпечення відповідальності за воєнні злочини та злочини проти людяності, вчинені внаслідок війни, питання прав дитини, гендерної рівності, попередження гендерно зумовленого насильства тощо.