Збройна агресія рф в Україні загострює кліматичну кризу у світі

16/06/2022 : 17:34

На цьому наголосив радник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Сергій Власенко на 15-й сесії Конференції держав-учасниць Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю у Нью-Йорку. У рамках сесії обговорювалися питання участі осіб з інвалідністю у кліматичних заходах, зниження ризику стихійних лих та стійкість до них.

На жаль, через агресію рф, кількість осіб з інвалідністю в Україні значно збільшилася.

Сергій Власенко: Війна в Україні – перший військовий конфлікт такого рівня у 21 сторіччі. Через авіаудари рф по нашим нафтобазам та інфраструктурним об’єктам в повітря потрапляє значна кількість забруднюючих речовин та парникових газів. Водночас рф знищує українські ліси, водно-болотні угіддя, луки та пасовища, що є основними поглиначами вуглецю. Це впливає на зміну клімату.

Радник Міністра відзначив, що наразі для оцінки збитків довкіллю та розрахунку викидів парникових газів Україна збирає та аналізує інформацію з використанням супутникових знімків, зокрема даних системи Копернікус.

Крім того, для нашої країни важливо зараз запровадити нові підходи та створити методики для розрахунку збитків від військових дій і продовжувати інформувати світ про злочини рашистів.

У рамках робочого візиту до Нью-Йорку українська делегація мала чимало зустрічей із представниками держав, які підтримують Україну. Тож продовжуємо нашу боротьбу за свободу та справедливість і на міжнародному фронті.