Збитки довкіллю Причорноморського регіону становлять майже 305 млрд гривень

16/11/2023 : 12:38

Це лише ті, що вже вдалося обрахувати по Одещині, Херсонщині та Миколаївщині. Щодо українського Криму – тут попереду масштабна робота. Про це Міністр Руслан Стрілець повідомив на своїй сторінці у “Фейсбук”.

“Сьогодні під час наради у Одеській обласній державній адміністрації дав доручення Державній екологічній інспекції України активізувати роботу з “камеральної” оцінки збитків, завданих кримському довкіллю – за допомогою супутникових знімків та посилюючи співпрацю із відповідними службами й установами. За результатами матимемо окремий дашборд з аналітикою. Адже маємо виставити агресору повний рахунок – за кожен сантиметр понівеченої української землі, за кожен кубічний метр викидів у повітря, за кожну знищену екосистему”, – зауважив Руслан Стрілець.

Після деокупації Криму інспектори безпосередньо працюватимуть на місцях та обраховуватимуть збитки. Держекоінспекція вже сформувала кадровий резерв із працівників, які готові взятися до роботи тоді, коли це буде можливо.

“Сьогодні, говорячи про збитки довкіллю від війни, світ говорить про результати роботи екологічних інспекторів. Дякую кожному екоінспектору за те, що кожен день фіксуєте шкоду довкіллю у складних і часто небезпечних умовах. Це внесок кожного з вас у формування доказової бази проти ворога та отримання репарацій”, – наголосив Руслан Стрілець.

Під час наради також йшлося про фіксацію наслідків збройної агресії рф для Чорного моря. Лише внаслідок підриву греблі Каховської ГЕС величезна кількість токсичного забруднення потрапила у чорноморські води. Крім того, за даними Українського наукового центру екології моря, від 25 лютого 2022 року кількість випадків викидів дельфінів на узбережжя причорноморських країн збільшилася вдвічі, ніж у довоєнні роки.

Руслан Стрілець доручив Українському науковому центру екології моря підготувати повний звіт щодо загибелі дельфінів з аналізом динаміки. Також Держекоінспекція та науковці центру екології моря мають посилити координацію для виявлення і фіксації всіх випадків заподіяння росією шкоди Чорному морю.

“І вже зараз треба думати про відновлення. Тож Український науковий центр екології моря напрацює пропозиції щодо конкретних заходів з відновлення морської екосистеми. Ми включимо їх у програму, яку на початку наступного року розпочнемо обговорювати на міжнародних майданчиках, заручившись підтримкою партнерів на довгому, але необхідному шляху відновлення”, – резюмував Міністр.