Збитки заповідному фонду та біорізноманіттю України від війни становлять орієнтовно понад 600 млрд грн: вже зараз потрібно напрацьовувати кроки по його відновленню

02/08/2024 : 9:35

«Як перетворити довкілля з жертви на зброю, змусивши росію заплатити за збитки природі і отримати підтримку світу», — ключова тема семінару для медійників, спікером якого виступив перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів Олександр Краснолуцький. 

У зону вторгнення військ російської федерації потрапили понад 1970 територій та об’єктів природно-заповідного фонду, які безпосередньо постраждали від варварських дій агресора.

«Довкілля — це не мовчазна жертва війни. Ми озвучуємо цифри, говоримо про наслідки, закликаємо міжнародну спільноту до дій, робимо все, щоб зберегти наше природне багатство. Війною уражено 1,24 млн га заповідних територій. Постійними обстрілами, вибухами порушуються геологічні і гідрологічні властивості територій, гинуть рослини і тварини, йде руйнування екосистем, забруднення ґрунтів, відбувається втрата біорізноманіття. Близько 900 видів тварин опинилися під загрозою зникнення через цю зухвалу війну», — зазначив Олександр Краснолуцький.

Міндовкілля продовжує напрацьовувати основні кроки з відновлення пошкоджених заповідних територій. Серед них:

  1. Розмінування: за попередніми даними потребують обстеження та розмінування близько 1 млн 200 тис. га.
  2. Реалізація планів з відновлення екосистем.
  3. Відновлення та розвиток установ природно-заповідного фонду, які постраждали чи були зруйновані внаслідок військової агресії.
  4. Будівництво не менше 8 регіональних реабілітаційних центрів для диких тварин (2 вже збудовано).
  5. Залучення міжнародної підтримки (вже отримано допомогу від Естонії, Німеччини, Литви, Чехії та інших країн-партнерів).
  6. Довгостроковий моніторинг та дослідження відновлення екосистем та популяцій видів флори та фауни.
  7. Контроль інвазивних видів: триває робота над порядком віднесення видів рослинного і тваринного світу до чужорідних та переліком таких видів,


Дякуємо за запрошення і участь семінару-школи для медійників Мережу захисту національних інтересів «АНТС».