Збитки, завдані довкіллю України внаслідок підриву росією греблі Каховської ГЕС, вже становлять понад 1,5 млрд доларів США

22/06/2023 : 16:57

Триває верифікація нових даних. Тож розмір шкоди може сягнути сотнів мільярдів гривень. На цьому наголосив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець у студії телеканалу Рада

“Ми об’єктивно розуміємо, що частину екосистем втратили назавжди. Вони вже не відновляться. Ми втратили ендемічні види тварин. Це види, які існували лише в одному місці на землі – на Півдні України. Ми втратили половину лісу на цій території”,зазначив Руслан Стрілець. 

За його словами, наразі за дорученням Президента готується план відновлення регіону, який постраждав від підриву греблі Каховської ГЕС. Міндовкілля спільно із науковцями шукає шляхи і напрацьовує конкретні кроки, щоб зберегти екосистеми.

Детальніше про наслідки катастрофи, план відновлення довкілля, заходи із забезпечення регіону питною водою та розуміння українськими міжнародними партнерами подальших потенційних ризиків від російської агресії у відеоматеріалі.