Зменшуємо адмінтиск та будуємо прозорі відносини в країні: ще одна довкіллєва послуга тепер надається «peopleless»

04/11/2022 : 18:02

Довідку про визначення величин фонових концентрацій забруднюючих речовин в атмосферному повітрі тепер можна отримати онлайн через національну платформу ЕкоСистема. Проведення такого експериментального проєкту в Україні схвалив сьогодні Уряд на засіданні.

Тож тепер не потрібно очікувати на паперовий документ. Достатньо зайти на ЕкоСистему https://eco.gov.ua/, заповнити форму та одразу отримати автоматичний запис у реєстрі та електронну довідку з QR-кодом.

Які переваги такого формату:
– всю процедуру можна пройти із власного гаджету у будь-який час;
– не можливо припуститися технічних помилок при заповненні заявок;
– відсутня необхідність верифікувати дані з різних паперових джерел;
– чиновник не приймає участі у розгляді заявок;
– строк надання послуги скорочується із 30 днів до нуля;
– отриманий електронний документ завжди “під рукою” коли це потрібно, його не можна загубити чи забути;
– але за необхідності довідку можна роздрукувати з ЕкоСистеми.

Відповідно витрати сил та ресурсів, які йшли на отримання адміністративної послуги, тепер можна спрямувати на щось більш корисне, наприклад, інвестувати у розвиток власного бізнесу.

“Сьогодні важливо не заважати кожному робити свою справу: бізнесу – працювати і піднімати економіку країни, а державі якісно виконувати свої обов’язки, позбавляючись застарілих форматів взаємодії та накопичення папірців. Тому продовжуємо впроваджувати нові ІТ-рішення”, – прокоментував Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

Експериментальний проєкт діятиме до кінця 2023 року. Після чого буде оцінена його ефективність та доцільність продовження.

Послугу реалізовано у партнерстві Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, Міністерства цифрової трансформації за підтримки проєкту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS».