Зменшуємо навантаження на державний бюджет і при цьому підвищуємо якість послуг у природоохоронних установах

25/03/2024 : 16:04

Кабінет Міністрів України прийняв напрацьовані Міндовкіллям спільно з Мінекономіки зміни до переліку платних послуг, які можуть надаватися установами природно-заповідного фонду.

«2023 рік став рекордно прибутковим для об’єктів ПЗФ. Надання якісних послуг та самостійне виробництво – це ті пріоритети, які сприяли росту власних надходжень Нацпарків у 7 разів. І це тільки початок. Ми розуміємо, що природоохоронні установи мають розвиватися та надавати якісні послуги. Саме для цього Міндовкілля спільно з Мінекономіки напрацювали зміни до переліку платних послуг, які можуть надаватися установами природно-заповідного фонду. Ці зміни на своєму засіданні підтримав Кабінет Міністрів України», – зазначає Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.

За словами очільника Міндовкілля, відтепер керівники установ природно-заповідного фонду зможуть стимулювати працівників підвищенням зарплати за рахунок спецфонду, зокрема власних надходжень. Адже запорука економічного зростання Нацпарків – це люди, які багато років сумлінно працюють у них і мають отримувати гідну заробітну плату. Що більше послуг надається Нацпарком, то вищою має бути зарплата його працівників.

«Впевнений, це позитивно вплине на розвиток ПЗФ. Наші природоохоронні установи – сфера для висококваліфікованих працівників та якісних послуг. Вона має розвиватися навіть у часи війни. Таким є наш шлях до цивілізованого управління природними багатствами», – наголосив Руслан Стрілець.