Зона відчуження отримає від міжнародних партнерів допомогу на понад 1 млрд гривень

01/05/2023 : 18:47

З перших днів повномасштабної війни Чорнобильська зона стала плацдармом для злочинів та ядерного шантажу російських окупантів. Вони вивезли й знищили значну частину спецтехніки та обладнання, зруйнували низку будівель, де працював персонал Зони відчуження, викрали паливно-мастильні матеріали.

Завдяки підтримці наших міжнародних партнерів, починаючи з квітня минулого року, підприємства Зони відчуження (за узгодженими з ними проєктами) постійно отримують різну допомогу, серед якої: дозиметричне обладнання, мобільна лабораторія, спектрометри, автомобілі реагування, засоби індивідуального захисту, проєкти організації зв’язку, спецодяг, комп’ютери та ноутбуки, контейнери для зберігання радіоактивних відходів, серверне та мережеве обладнання, засоби вимірювальної техніки для проведення дистанційної радіаційної розвідки та індивідуальні дозиметри для персоналу, протипожежні автомобілі та обладнання для запобігання та гасіння пожеж у зоні відчуження. Крім того, коштом міжнародних партнерів було відновлено Центральну аналітичну лабораторію.

Частина з цього переліку допомоги вже у Зоні відчуження, частина очікується найближчим часом.

Нагадаємо, що Міністр Руслан Стрілець під час робочої поїздки до Зони відчуження 26 квітня заявив, що Україна має окремий План відновлення Зони відчуження, який включає 10 напрямків та 40 проєктів.

Дякуємо нашим партнерам з Європейської Комісії, США, ЄБРР, МАГАТЕ, Норвегії, Великобританії, Канади, Японії тощо, що підтримуєте Україну та допомагаєте у відновленні Чорнобильської зони!