Сьогодні у Швейцарії розпочалася Конференція з питань відновлення України – Ukraine Recovery Conference. Серед учасників – Президент України Володимир Зеленський (онлайн), Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, представники Офісу Президента, Уряду України, Парламенту, бізнесу, громадянського суспільства – загалом представники понад 50 країн та 20 міжнародних організацій. Довкіллєву складову Плану відновлення України презентував міжнародній спільноті Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.
“Над розробкою відповідного розділу “Екологічна безпека” працювало понад 200 експертів. Як результат маємо 76 природоохоронних проєктів, на реалізацію яких нам потрібно 25,5 млрд євро. І ми вже дбаємо про залучення інвестицій. В рамках програми LIFE, до якої нещодавно приєдналася Україна, зможемо реалізовувати низку проєктів ще до того, як станемо членом Євросоюзу”, – зазначив Міністр.
За його словами, стратегічна ціль повоєнного відновлення – чисте та безпечне довкілля, подальший рух європейським “зеленим курсом” та відбудова економіки за принципами сталого розвитку. Відтак Україні потрібно реалізувати 9 нагальних реформ: у сфері управління відходами, державного екологічного контролю, регулювання промислового забруднення, комплексного моніторингу довкілля, управління природоохоронними територіями тощо.
Серед практичних результатів, до яких прагнутимуть, буде створення:
- понад 100 сучасних об’єктів управління відходами;
- 10 зразкових національних парків відповідно до стандартів ЄС;
- 10 реабілітаційних центрів для диких тварин;
- 15 біопереходів на шляху міграції тварин;
- 9 лісонасіннєвих центрів з вирощування саджанців дерев;
- а ще використання сучасних технологій для відбудови промисловості та зменшення викидів парникових газів у 10 разів.
Головна мета – не тільки повернутися в точку відліку 24 лютого, але й досягти суттєво більших результатів.