Нацпарк «Королівські Бескиди» створений Указом Президента у листопаді 2020 року. До його складу мали увійти 8691 га комунальних земель, що перебувають у постійному користуванні КП «Старосамбірське дочірнє лісогосподарське підприємство «Галсільліс».
Ще у квітні 2021 року підприємство надало нотаріально посвідчену заяву на передачу лісових ділянок нацпарку «Королівські Бескиди». Однак орган місцевого самоврядування не надав дозвіл на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельних ділянок Парку. Тож, комунальний лісгосп «Галсільліс» досі лишається постійним лісокористувачем і жодним чином не сприяє наданню інформації про фактичне розташування меж земельних ділянок. Тому винести в натурі межі земельних ділянок, які повинні перейти у постійне користування парку, інспектори змогли лише, коли отримали електронні карти лісових насаджень двох лісництв – Старосамбірського та Дністрянського.
Під час винесення зазначених меж на ділянках була виявлена значна кількість відносно свіжих пнів дерев різних порід. Хоча проводити рубки тут заборонено ще з 2019 року рішенням Львівської обласної ради.
Оскільки постійним користувачем цих ділянок досі є КП «Галсільліс», то відповідно до чинного законодавства воно і має забезпечувати охорону лісу. Однак керівництво Комунального лісгоспу «Галсільліс» жодним чином не реагувало на звернення щодо фіксування рубок.
Торік у серпні управління Служби безпеки України у Львівській області надіслало адміністрації нацпарку «Королівські Бескиди» лист щодо необхідності проведення перевірки у 5-му обході Старосамбірського лісництва Старосамбірського ДЛГП «Галсільліс» у зв’язку з інформацією про значні незаконні рубки деревини.
Під час перевірки за участю представників Галсільлісу, факти незаконних рубок підтвердилися, про що склали відповідний акт. Однак працівники підприємства «Галсільліс» з невідомих причин відмовилися підписувати цей акт.
Для уточнення та підтвердження інформації щодо незаконних рубок у 5-му обході Старосамбірського лісництва представники екологічної інспекції, Управління СБУ у Львівській області та прокуратури провели повторну перевірку. Факти порушень були підтверджені, розпочато досудове розслідування.
Під час перевірок інспектори виявили близько 22 тис. самовільно зрізаних дерев різних порід. Загальна сума збитків може становити 900 млн гривень.
Міндовкілля також звернулося до спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу Генерального прокурора, Національної поліції України, Служби безпеки України для вжиття невідкладних заходів та з’ясування обставин самовільної вирубки дерев.