Представники державних органів, бізнесу, громадськості, науковці та експерти обговорили важливість узгодження технічної термінології НДТМ для виробництва скла, аби належним чином закласти підґрунтя для подальшого затвердження висновків.
Нові норми мають бути дієвими і не створювати правових колізій, тож наразі важливо, щоби фахівці ознайомилися з перекладеним документом і надали свої пропозиції та зауваження, якщо їх матимуть.
Перехід підприємствами до найкращих доступних технологій та методів управління є одним з найважливіших кроків для входження України до Європейського Союзу. Бізнесу не варто боятися цих змін, адже вони спрямовані на розвиток нашої промисловості з урахуванням нових тенденцій і вимог часу.
Приміром у Чехії, представників бізнесу також турбували ризики не вкластися у строки, питання відступів та механізмів фінансової підтримки. Але на практиці з 20 скловиробників у Чехії фактично відступ попросили лише 6, всі інші компанії модернізувалися у встановлені терміни.
Нагадаємо, впровадження висновків НДТМ для промисловості це одна з вимог Директиви 2010/75/ЄС про зменшення промислового забруднення, яку має імплементувати Україна на шляху до ЄС.
НДТМ розробляються та затверджуються на основі актів законодавства Європейського Союзу та мають повністю відповідати їх змісту. Загалом в ЄС діє 34 довідкових референтних документи з НДТМ (BREFs).
BREF містить висновки НДТМ та загальну інформацію про перелік технологій, технологічних процесів, які є найбільш ефективними для захисту довкілля з урахуванням особливостей кожного сектору промисловості та економічної доцільності їх впровадження.
ЄС має стандартизовану методологію для процедури відбору та оцінки НДТМ, відому як Севільський процес. І нещодавно Україна отримала офіційний статус спостерігача експертної групи НДТМ у Севільському процесі щодо обміну інформацією про НДТМ перед їх ухваленням Єврокомісією.