Про це заступниця Міністра Вікторія Киреєва розповіла під час круглого столу, який зібрав майже 100 представників бізнесу та уряду. Вони обговорили нагальні питання впровадження такої системи.
Україна вже отримала статус кандидата у члени ЄС, тому Євросоюз вимагає наближення нашого законодавства до європейського, це й стосується зменшення викидів вуглецю в атмосферу. На сьогодні в Європі СТВ є основним інструментом скорочення викидів СО2 підприємствами.
Наразі система оподаткування СО2 в Україні кардинально відрізняється від європейських реалій. Наші підприємства платять 30 грн за 1 тонну, у ЄС ця цифра в десятки разів більша.
“Для Міндовкілля одним із основних завдань є зменшення викидів парникових газів в навколишнє середовище. Тому ми плануємо, що у 2024 році буде ухвалений рамковий закон, розроблена концепція СТВ, потім розпочинаємо тестову роботу СТВ, у 2025 році ми її продовжуємо, згодом за планом ухвалення технічного закону і далі у 2026 році ми переходимо на її повноцінний запуск. Невдовзі Міністр Руслан Стрілець представить кліматичну політику Міністерства з чітко визначеними часовими рамками”, – розповіла заступниця Міністра Вікторія Киреєва.
Також вона додала, що запустити СТВ нам буде значно складніше, ніж це робили інші країни, адже в Україні триває війна, а розвиток економіки та бізнесу відрізняється від країн Європи. Тому нам важливо об’єднатися над цим завданням, а не протистояти одне одному.