Міністр Руслан Стрілець спільно з очільником Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Олегом Бондаренком, головами Державного агентства водних ресурсів Михайлом Янчуком, Державного агентства лісових ресурсів Віктором Смалем та в.о. голови Державної екологічної інспекції України Ігорем Зубовичем та очільницею Всеукраїнської екологічної ліги Тетяною Тимочко відвідали філію «Чугуєво-Бабчанське лісове господарство» ДП «Ліси України» на Харківщині.
«Харківщина – серед областей, які найбільше постраждали від лісових пожеж. Лише протягом минулого тижня тут зареєстровано 14 випадків. З початку року – 192 лісові пожежі на площі майже 9 тис. га. Здебільшого вони виникають через бойові дії та мінування. З понад 180 тис. га вдалося розмінувати майже 4 тис. га – це 2% лісів, де тривали бойові дії. Тому для нас дуже важливо посилити цей напрямок. Адже мінування значно ускладнює доступ рятувальників для ліквідації пожеж та усунення наслідків», – наголосив Міністр Руслан Стрілець.
Ліси Харківщини страждають не тільки від мінування. Наприклад, значна частина Чугуєво-Бабчанського лісового господарства вигоріла і не підлягає відновленню через хаотичні прильоти російських боєприпасів.
У ході наради з лісівниками, представниками ДЕІ та Харківської обласної військової адміністрації Міністр Руслан Стрілець обговорив можливі внесення змін до законодавства, щоб прискорити можливість проведення санітарних рубок на Харківщині, там де це можливо. Це не тільки дозволить пришвидшити заходи щодо санітарних рубок, але й зберегти тисячі кубів живої деревини, яку сьогодні везуть з усієї країни для потреб ЗСУ. Проблематика лісів, які не підлягають відновленню, є актуальною також для Донеччини та Луганщини, де активні бойові дії тривають з 2014 року.
«Попри складну ситуацію, лісівники Харківщини активно готуються до зими. Процес організований. Ціна дров тут на сьогодні нижча, порівняно з іншими областями України. Доручив голові Держлісагентства запропонувати можливі рішення щодо забезпечення дровами незахищених верств населення там, де це вкрай необхідно. Тут як і на Донеччині має бути запроваджена не лише комфортна ціна на дрова, а й адресна доставка. Опалювальної деревини достатньо. На складах зараз уже є 21 тис. кубометрів. У другому півріччі планується заготовити близько 24 тис. кубометрів. Харківщина матиме тепло цієї зими, незважаючи ні на що», – зазначає Руслан Стрілець.
Руслан Стрілець також відвідав лісотехнічний коледж у Харківській області – єдиний на сьогодні на Сході України, який готує фахівців лісової галузі. Його стабільна робота вкрай важлива у часи війни і в реаліях лісової реформи, яку нам вдалося успішно реалізувати попри все.
Коледж зазнав ракетної атаки росіян – один корпус закладу зруйновано. Але російський терор не завадив коледжу за результатами цього навчального року випустити 108 нових фахівців.