Перелік документів, необхідних для отримання адміністративної послуги
- Заява у довільній формі щодо отримання висновку на транскордонне перевезення відходів підписана керівником та скріплена печаткою компанії (за наявності)
- Копія контракту на поставку відходів разом із додатками до нього(специфікації, тощо), який дійсний на дату звернення та до моменту перетину кордону відходами в якому обов`язково вказано об`єм запланованого переміщення через кордон відходів;
- Копію висновку Торгово-промислової палати чи іншого уповноваженого на те органу про те, що відходам, які плануються до перевезення, присвоєно код УКТ ЗЕД;
- Відомості про склад та походження відходів (протокол аналізу або висновок уповноваженої на те лабораторії (країни експорту/імпорту) за результатами випробувань/досліджень, яким підтверджується відсутність у складі відходів компонентів наведених у Додатку 2 до Положення, у таких кількостях, щоб виявити властивості наведені у Переліку небезпечних властивостей затверджених наказом Мінприроди від 16.10.2000 № 165 (крім відходів ганчір`я, одягу, взуття, що були у використанні, гуманітарної допомоги та відходів сільськогосподарського, харчового виробництв та рослинного походження, деревини, макулатури).
- Сертифікати щодо відповідності хімічної, радіологічної безпеки та вибухонебезпечності партії відходів, видані уповноваженою на те установою за результатами відповідних випробувань/досліджень (у разі перевезення відходів на основі металу чи металевих сполук).
- Сертифікати радіологічного дослідження та фітосанітарного контролю у випадку перевезення відходів деревини.
- Сертифікати про відсутність шкідників та знезараження від них у разі перевезення відходів сільськогосподарського та харчового виробництв рослинного походження;
- Протокол аналізу акредитованої лабораторії про відсутність небезпечних складників (сполук шестивалентного хрому та біоцидів-у випадку перевезення відходів шкіри та хутра).
- Інформація про дезінфекцію партії у разі перевезення одягу, взуття та інших текстильних виробів, що були у вжитку у тому числі і тих, що входять до складу гуманітарної допомоги.
- Інформація про ступінь зносу (у разі перевезення одягу, взуття та інших текстильних виробів, що були у вжитку у тому числі і тих, що входять до складу гуманітарної допомоги;
- Інформація про ступінь зносу (у разі перевезення пневматичних шин, за винятком вiдходiв, призначених для операцій, передбачених в додатку IV А).
- Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України може зажадати подання додаткової інформації.
Адміністративний збір
Безоплатно
Строк надання послуги
У разі подання документів:
1.Через Єдину екологічну платформу «ЕкоСистема» (eco.gov.ua) – 10 робочих днів з наступного дня після присвоєння документу реєстраційного номеру;
2. У паперовому вигляді – 30 календарних днів (перебіг відліку строку передбачено ст. 253 Цивільного кодексу України)
Результат надання
1. Видача висновку на транскордонне перевезення відходів, у разі коли вони не містять матеріали, в кількості достатній для виявлення ними небезпечних властивостей.
2. Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України може висунути заперечення або додаткові вимоги, а також зажадати надання додаткової інформації.
Способи отримання результату
Особисто заявнику або його представнику за дорученням, або відправляється Укрпоштою (у тому числі, кур’єрською доставкою за рахунок заявника).
Підстави для відмови
- Недостовірність даних у документах, поданих заявником, для отримання висновку;
- У разі згоди, яка була отримана від заінтересованих держав шляхом фальсифікації, перекручення чи обману;
- У разі транскордонного перевезення способом, який призводить до навмисного видалення (наприклад скиду) небезпечних відходів на порушення Положення і відповідних норм міжнародного права;
- Забороняється ввезення в Україну небезпечних відходів з метою їх зберігання чи захоронення.
Порядок оскарження
В судовому порядку.
Законодавчі акти України, що передбачають надання послуги
Базельська конвенція про контроль за транскордонним перевезенням небезпечних відходів та їх видаленням.
Закон України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення»;
Закон України «Про відходи»
Положення про контроль за транскордонними перевезеннями небезпечних відходів та їх утилізацією/видаленням і Жовтого та Зеленого переліків відходів, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 13.07.2000 № 1120 (далі – Положення);
постанова Кабінету Міністрів України від 12.01.2022 № 9 «Про реалізацію експериментального проекту з надання в електронній формі висновку щодо того, чи підпадають відходи Зеленого переліку відходів, які є об’єктом експорту або імпорту, під дію пунктів 6-33 Положення про контроль за транскордонними перевезеннями небезпечних відходів та їх утилізацією/видаленням»
Інструкція щодо заповнення повідомлення, затверджена наказом Мінприроди від 16.10.2000 № 165, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 02.11.2000 №771/4992.
Де отримати
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України. 03035, м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, 35.
режим роботи з 9.00 до 18.00 в п’ятницю з 9.00 до 16.45 Обідня перерва з 13.00 до 13.45
Телефон: (044) 206-31-55
Електронна адреса: [email protected]
Веб-сайт: www.mepr.gov.ua