Лісівники продовжують активну цифровізацію галузі та розбудову інфраструктури: Міністр Руслан Стрілець з робочим візитом відвідав Чернігівщину

25/10/2023 : 16:46

У рамках робочої поїздки на Чернігівщину Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець відвідав Горбачівське лісництво, де оглянув хід заготівлі дров будівництво нового сучасного лісового селекційно-насіннєвого центру з вирощування садивного матеріалу з закритою кореневою системою.

За його словами, реформа лісової галузі, яка стартувала понад рік тому, дає свої результати. За підсумками 9 місяців ДП «Ліси України» збільшили прибуток до 2,6 млрд грн. Це в 10 разів більше, ніж галузь заробляла до початку реформи.

Міністр побачив як проходить будівництво рекреаційного пункту, який стане  одним із 120 сучасних рекреаційних пунктів ДП «Ліси України». Крім того, на базі Горбачівського лісництва будується новий лісонасіннєвий центр з вирощування сіянців із закритою кореневою системою. Його потужність – мінімум 4 млн сіянців на рік із можливістю збільшення. Загалом до кінця року має зʼявитися 4 таких заводи. Це передбачено програмою Президента України Володимира Зеленського «Зелена країна».

“Останнім часом від багатьох чую про складнощі із заготівлею та придбанням дров. Тож вирішив особисто перевірити як здійснюється їх заготівля та реалізація. Пересвідчився, що сучасні інструментами працюють. Перешкод немає. Наразі на складах по країні 140 тис кубометрів дров. З початку 2023 року заготовлено 2,3 млн м3 дров, реалізовано 2,5 млн кубометрів. Сьогодні робимо усе, аби ціна дров не підвищувалася і вони були доступні для українців”, – прокоментував Руслан Стрілець під час відвідування складу дров.  

Руслан Стрілець також повідомив, що 24 жовтня був виданий перший електронний лісорубний квиток через “ЕкоСистему” Міндовкілля. 

“Ми цифровізуємо усі процеси та робимо їх прозорими і зручними”,наголосив Міністр. 

Міністр Руслан Стрілець побував на ділянці Красилівського лісництва, де військові допомагають лісівникам розміновувати лісові масиви. Щодня тут знаходять по 20-25 гранат, не враховуючи інші боєприпаси та розтяжки. Безпосередньо у цьому лісництві вже розміновано – 9,5 тис. га лісів. Вимагають розмінування – 3,4 тис. га лісів. У цілому по країні 417 тис. га лісу потребують обстеження та розмінування. Розміновано наразі лише 40 тисяч. 

“Чернігівщина лідер з передачі самосійних лісів від громад лісівникам. Цього року громади Чернігівщини передали лісівникам близько 106 ділянок на площу 2572 гектарів. Землі, де ростуть ліси, мають бути державні. Загалом по країні таких лісів понад 1,5 млн га. Раніше такий ліс безжально знищувався. Але зараз є законний механізм, щоб його врятувати”, – наголосив Руслан Стрілець.