Лісова Опікунська Рада FSC заборонила торгівлю деревиною з росії та білорусі

08/03/2022 : 21:18

Лісова Опікунська Рада FSС на звернення України погодилася заборонити торгівлю сертифікованою деревиною з росії та білорусі. Тепер жоден FSC-сертифікований матеріал або контрольована деревина з росії або білорусі не буде продаватися на світових ринках.

«Лісова Опікунська Рада глибоко стурбована агресивним вторгненням росії в Україну і солідарна з усіма жертвами цього насильства. З повною відданістю місії та стандартам FSC, а також після ретельного аналізу потенційного впливу відкликання FSC сертифікації, Міжнародна рада директорів FSC погодилася призупинити дію всіх торгових сертифікатів у росії та білорусі та заблокувати всі контрольовані джерела деревини з цих двох країн», – йдеться в повідомленні міжнародної організації.

«Простіше кажучи, це ембарго на поставку лісопродукції окупантів у всі цивілізовані країни. Це означає, що деревина та лісопродукція окупантів не може бути використана в продукції FSC або продана як FSC-сертифікована в будь-якій точці світу, доки триває війна в Україні. Дякуємо, що підтримуєте Україну діями!», – написав на своїй сторінці у Фейсбук в.о. Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

«Усі наші думки з Україною та її народом, і ми поділяємо їхні надії на повернення миру. Ми також висловлюємо співчуття тим людям у Білорусі та Росії, які не хочуть цієї війни», – сказав генеральний директор FSC Кім Карстенсен.

Також повідомляється, що FSC продовжить уважно стежити за ситуацією та буде готова вжити додаткових заходів для захисту цілісності своєї системи нагляду за сталістю лісового господарства.

Водночас українські експерти відзначають, що FSC не анулював сертифікати російських та білоруських лісових господарств, а лише заборонив їм торгувати деревиною. Це залишає деякий маневр для них та не гарантує 100% блокування поставок.

Окремі великі деревообробні компанії ще раніше відмовились від російської деревини. Серед них IKEA, Metsa Group, Store Enso. Після оголошеного рішення FSC всі інші західні підприємства, які використовують у себе виключно FSC сертифіковану деревину, теж припинять фінансувати економіку країни-агресора.