Міндовкілля посилює заходи з моніторингу якості води та повітря на Херсонщині та Миколаївщині

11/06/2023 : 19:03

Для цього у Херсон були направлені дві мобільні лабораторії. Вони здійснюватимуть спостереження за станом довкілля та контроль екологічної ситуації у південному регіоні.

Ці пересувні лабораторії з початку повномасштабного вторгнення спільно з Донецька ОВА та Сергій Натрус були релоковані з Донеччини. І сьогодні вони знову виконують свої функції на території, де відбулася надзвичайна ситуація. Мобільні лабораторії дозволяють на сучасному обладнанні швидко перевірити якість повітря та води.

У найближчі кілька місяців мобільні лабораторії спільно з лабораторіями Держводагентства та Держекоінспекції працюватимуть на Херсонщині та Миколаївщині.

Сьогодні в Херсоні були відібрані перші проби:
• води на набережній поблизу Херсонського морського торгового порту;
• повітря по вул. Морська, 2.

Попередні результати показали можливе перевищення вмісту нафтопродуктів у воді. Наразі триває детальний аналіз проб.

Міндовкілля постійно інформуватимемо про результати досліджень, які проводитимуть мобільні лабораторії. На основі цих даних будуть розроблені заходи для поліпшення якості довкілля та усунення наслідків терористичного акта росії на Каховській ГЕС.

Проби перевірятимуться за такими показниками:
• Вода – на pH, електропровідність, вміст кисню, мінералізацію, вміст сульфатів, нітратів, нітритів, фосфатів, іонів амонію, заліза загального.
• Атмосферне повітря – досліджуватимуть на вміст сірководню, аміаку, вуглеводнів.

З урахуванням ситуації будуть ухвалювались додаткові рішення щодо інших досліджень води та повітря.