Міндовкілля продовжує процес удосконалення державної системи моніторингу довкілля: відбулося перше засідання робочої групи

12/09/2023 : 12:37

Міндовкілля провело перше установче засідання робочої групи , яка має напрацювати зміни до Положення про державну систему моніторингу довкілля. Наразі цей документ потребує змін та актуалізації до сьогоднішніх реалій, адже ухвалений 25 років тому. 

Підставою для цього є Закон України № 2973 про реформування системи моніторингу довкілля, схвалений у березні цього року. Ним, зокрема, визначено вісім підсистем державної система моніторингу довкілля. Окрім того цей Закон запроваджує рівні та режими функціонування цієї системи. Відповідно, аби це все запрацювало і мало актуальну законодавчу базу була створена робоча група при Міндовкілля, яка має напрацювати свої пропозиції змін до порядку функціонування державної системи моніторингу довкілля та її підсистем.

Наразі система моніторингу довкілля в Україні забезпечує лише констатацію факту перевищення показника забруднення та не дозволяє отримати повну картину стану довкілля. Реформування державної системи моніторингу довкілля вимагає комплексного підходу для аналізу та можливостей її функціонування”, – зазначила заступниця Міністра Вікторія Киреєва.