Міндовкілля зацікавлене в розвитку державної політики щодо оцінки та збереження екосистемних послуг

11/02/2022 : 16:23

Міндовкілля провело круглий стіл щодо збереження екосистемних послуг в Україні, у якому взяли участь заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Шахматенко,  представники ОДА, установ природно-заповідного фонду України, науковці, експерти та громадські діячі.

Роман Шахматенко повідомив учасників, що міністерство готове презентувати свої ідеї та вислухати думки усіх зацікавлених сторін, щоб напрацювати відповідні документи для збереження та оцінки екосистемних послуг.

Обговорили:

  • пропозицію щодо розроблення концепції державної політики у сфері екосистемних послуг і відповідного законодавства;
  • послуги, які ми отримуємо від лісових, водних та інших екосистем та можливості їх вимірювання економічними інструментами;
  • досягнення українських наукових та громадських організацій щодо економічної оцінки екосистемних послуг та плати за них.

Заступник Міністра підкреслив, що вже зараз необхідно розпочати роботу з розробки нормативно-правових документів: «Ми хочемо зібрати пропозиції від усіх зацікавлених сторін та врахувати їх під час розробки концепції державної політики та проєкту закону, а також, за потреби, організувати консультації у робочих групах».

Презентації круглого столу можна завантажити тут:

Пропозиції щодо формування державної політики у сфері збереження та відновлення екосистемних послуг, просимо надсилати до 1 березня 2022 року на е-мейл: [email protected]