Модернізація системи моніторингу повітря в Україні: Міндовкілля та Фінський метеорологічний інститут визначають напрямки співпраці та обсяги технічної допомоги

13/04/2023 : 9:55

За підтримки Уряду Фінляндії в Україні планують запустити проєкт з підвищення інституційної спроможності нашої країни у сфері моніторингу атмосферного повітря.

Потреби України у допомозі міжнародних партнерів, а також попередній обсяг завдань та першочергових спільних кроків, обговорили на онлайн зустрічі представники Міндовкілля та Фінського метеорологічного інституту.

Планується, що робота фінського проєкту МТД в Україні буде спрямована на:

  • підтримку в управлінні якістю повітря та модернізації системи моніторингу,
  • моделювання та прогнозування якості повітря,
  • дослідження впливу війни на якість повітря на основі супутникових даних,
  • підвищення обізнаності українських фахівців у сфері моніторингу атмосферного повітря.

Орієнтовний бюджет проєкту складатиме 1 млн євро. Строк реалізації – 3-4 роки. 

Нагадаємо, у березні цього року у рамках візиту делегації Прем’єр-міністерки Фінляндії Санни Марін в Україну Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець і Міністерка навколишнього середовища та зміни клімату Фінляндії Maria Ohisalo домовилися про співпрацю у сфері розвитку моніторингу довкілля та екологічного будівництва. Домовленості закріпили підписанням меморандуму. 

Тоді Міністерка Марія Огісало анонсувала, що співпраця у сфері моніторингу довкілля має розпочатися вже цієї весни. Підґрунтя ж співпраці між довкіллєвими відомствами обох країн були закладені ще раніше – під час зустрічі Руслана Стрільця та Марії Огісало на #СОР15 в Монреалі.